Schody drewniane to element konstrukcyjny wykorzystywany zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budownictwie wielorodzinnym. Solidne, wykonane przez profesjonalistów przy użyciu najwyższej jakości surowców schody będą służyć domownikom przez długie lata – ich funkcjonalność docenią wszyscy miłośnicy klasycznych, naturalnych rozwiązań. Firma Drev-Em posiada w ofercie schody drewniane dębowe, z jesionu i buku – każdy z tych surowców posiada nieco odmienne właściwości, dlatego przez zamówieniem schodów warto zaznajomić się z ich specyfikacją. Poniżej znajdą Państwo ogólną charakterystykę schodów wykonanych z tych materiałów.

Jakie schody lepsze – dębowe czy jesionowe?


Drewno dębowe uznawane jest za jedno z najszlachetniejszych i najbardziej trwałych – ten materiał bardzo często wybierają osoby ceniące sobie ponadczasowe piękno i pragnące, aby wykończenie wnętrza wyróżniało się najwyższą jakością. Schody drewniane z drewna dębowego cechują się dużą twardością, a tym samym są niezwykle odporne na ścieranie, zadrapania i różnego rodzaju uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania. Dodatkowo, schody z dębu są odporne na wilgoć i przy odpowiedniej pielęgnacji po wielu latach wyglądają praktycznie tak samo pięknie, jak pierwszego dnia po zamontowaniu. Schody dębowe mają mnóstwo zalet i są doskonałą inwestycją na długie lata – należy jednak wziąć pod uwagę ich cenę, gdyż ta jest sporo wyższa niż w przypadku schodów wykonanych z innego gatunku drewna. Jeżeli jednak wyższy budżet nie stanowi dla Państwa przeszkody, to schody drewniane dębowe będą doskonałym wyborem i pewnością będą cieszyć domowników przez całe dekady!

Jesion to lekkie drewno, które stanowi świetne rozwiązanie konstrukcyjne dla osób, które pragną uzyskać solidny efekt, nie wydając przy tym majątku. Schody drewniane z jesionu są tańsze niż schody dębowe, a jednocześnie stanowią trwały, odporny na drobne zarysowania i prezentujący się niezwykle elegancko element konstrukcyjny domu. Atrakcyjne usłojenie drewna jesionowego oraz jego chłonność dają możliwość rozmaitego wykończenia schodów. Dzięki tym cechom, schody jesionowe przypadną do gustu klientom, którzy preferują bardzo różnorodną stylistykę i formę ostatecznego szlifu – np. drewno lakierowane, olejowane, woskowane, czy też bielon.

Schody drewniane-bukowe

Firma Drev-Em posiada w ofercie również schody drewniane z drewna bukowego – ten gatunek drewna jest bardzo łatwo dostępny i stosunkowo niedrogi. Niższa niż w przypadku schodów dębowych cena oraz łatwość formowania drewna bukowego sprawiają, że jest to niezwykle często wybierane rozwiązanie. Ograniczeniem, które trzeba wziąć pod uwagę rozważając zakup schodów z drewna bukowego- buk to drewno dość twarde ale bez usłojenia które jest widoczne w przypadku dębiny czy jesionu.